Вычислите (0,5) в 20 степени * 2 в 21 степени + 3 в 7 степени * 5 в 7 степени: 15 в 6 степени

+1
Ответы (1)
  1. 17 марта, 14:03
    0
    (1/2) ^20 * 2^ (21) + 3^7 * 5^7 / 15^6 = 2^ (-20) * 2^ (21) + (3^7 * 5^7) / 15^6 = 2 + (3^7*5^7) / 15^6