Разложите на множители:

2) 3m^2-3n^2

4) b^3-b

6) 4m^3-4mn^2

8) a^3b-ab^3

+1
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 00:34
    0
    2) 3m^2-3n^2=3 (m+n) (m-n)

    4) b^3-b=b (b+1) (b-1)

    6) 4m^3-4mn^2=4m (m+n) (m-n)

    8) a^3b-ab^3=ab (a+b) (a-b)