Разложить многочлен на множители (y-3) ²-4 (y-3)

+4
Ответы (2)
  1. 5 июля, 18:35
    0
    (y-3) ^2 - 4 (y-3) = (y-3) (y-3-4) = (y-3) (y-7)
  2. 5 июля, 21:25
    0
    (y-3) ²-4 (y-3) = y^2-6y+9-4y-12=y^2-10y-3