Выразите у через х. а) 5 х-у=4 б) 6 у-13 х+5=12

+2
Ответы (2)
  1. 17 января, 07:04
    0
    А) у=4-5 х

    б) 6 у=12-5+13 х

    6 у=7+13 х
  2. 17 января, 08:27
    0
    А) 5 х-у=4

    у=5 х-4

    б) 6 у-13 х+5=12

    6 у-13 х=12-5

    6 у-13 х=7

    6 у=13 х+7

    у = (13 х+7) / 6