Ребята помогите 2 х+1/8=140

+3
Ответы (1)
  1. 31 октября, 04:42
    0
    2 х+1/8=140 | : 2

    х+2/1*8/1=70

    х+16=70

    х=70-16

    х=54

    Надеюсь, правильно.