Раскройте скобки а) b + (-7m+2n). б) - 3p - (-5x+2y). в) (а-9) - (13-a) + (11-a). г) - 2 (x-4). д) a (-3b+2c-7). е) - 1.5 (2x-4y) - (y-3)

+4
Ответы (1)
  1. 1 мая, 02:55
    0
    А) b + (-7m+2n) = b-7m+2n

    б) - 3p - (-5x+2y) = - 3p+5x-2y

    в) (а-9) - (13-a) + (11-a) = a-9-13+a+11-a

    г) - 2 (x-4) = - 2x+8

    д) a (-3b+2c-7) = - 3ab+2ac-7a

    е) - 1.5 (2x-4y) - (y-3) = - 3x+6y-y+3