Разложите на множители а^2-16b^2=

25-9c^2=

36p^2-121m^2=

-9^2+4b^2=

0,09x^2y^2+1=

+4
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 13:04
    0
    А^2-16b^2=a^2 - (4b) ^2 = (a-4b) (a+4b)

    25-9c^2=5^2 - (3c) ^2 = (5-3c) (5+3c)

    36p^2-121m^2 = (6p) ^2 - (11m) ^2 = (6p-11m) (6p+11m)

    -9^2+4b^2 = (2b) ^2-9^2 = (2b-9) (2b+9)

    0,09x^2y^2-1 = (0.3xy) ^2-1^2 = (0.3xy-1) (0.3xy+1)