Разложите на множители а) 4x^2+x б) 12x^-3 в) x^2-3x-10 г) 2x^2-x-15 д) 8x^2+4x-12 е) - x^2-5x+6

+4
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 20:27
    0
    Е) x²-5x+6=

    x²-2x,-3x+6=

    x * (x-2) - 3 (x-2) =

    (x-3) * (x-2).