Разложите на множители (y-3) ^3 + (y+1) ^3

+1
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 13:46
    0
    X^3 + (y-1) x+y=X^3-х+ху+y = (X^2-1) х + (х+1) y=

    = (х-1) (х+1) х + (х+1) y = (х+1) ((х-1) х+y)