Разложите на множители:

5) (с-2y) ^2+c^3-6c^2y+12cy^2-8y^3;

6) (x+3y) ^2-x^3-9x^2y-27xy^2-27y^3

+3
Ответы (1)
  1. 1 июля, 12:45
    0
    5) (с-2y) ^2+c^3-6c^2y+12cy^2-8y^3 = (с-2y) ^2 + (c-2y) ^3 = (c-2y) ^2 (1+c-2y)

    6) (x+3y) ^2-x^3-9x^2y-27xy^2-27y^3 = (x+3y) ^2 - (x+3y) ^3 = (x+3y) ^2 (1-x-3y)