Разложите на множители x^2 (b-2) + y (2-b)

2m (a-3) - 5c (3-a)

12m (m-n) - 6n (n-m)

+4
Ответы (1)
  1. 30 мая, 05:19
    0
    X² (b-2) + y (2-b) = x² (b-2) - y (b-2) = (b-2) (x²-y)

    2m (a-3) - 5c (3-a) = 2m (a-3) + 5c (a-3) = (a-3) (2m+5c)

    12m (m-n) - 6n (n-m) = 12m (m-n) + 6n (m-n) = (m-n) (12m+6n)