Вынести общий множитель за скобки. 3 а-3b=; 75 а+125b=; ab+ac-2ad=; 7ab+a-2ad=

+5
Ответы (2)
  1. 26 января, 11:44
    0
    3a-3b=3 (a-b)

    75a+125b=25 (3a+5b)

    ab+ac-2ab=a (b+c-2b)

    7ab+a-2ad=a (7b+1-2b)
  2. 26 января, 12:19
    0
    3 а-3b=3 (a-b).

    75a+125b=25 (3a+5b).

    ab+ac-2ad=a (b+c-2d).

    7ab+a-2ad=a (7b+1-2d).