При а=-3 и в-7

3 а-15 в

+5
Ответы (2)
  1. 15 сентября, 06:39
    0
    3 а-15d

    если а = - 3; d=-7

    3• (-3) - 15• (-7) = - 9 - (-105) = 96
  2. 15 сентября, 08:49
    0
    3 * (-3) - 15 * (-7) = - 105 - (-9) = 96