2^8 * 10^10 * 50^5 / (80 + 20) ^10

+1
Ответы (1)
  1. 18 марта, 17:35
    0
    1) 2^8 • 10^10 • 50^5 = 2^8 • 2^10 • 5^10 • 2^5 • 5^10 = 2^23 • 5^20

    2) (80 + 20) ^10 = 100^10 = (2•50) ^10 = (2^2 • 5^2) ^10 = 2^20 • 5^20

    3) 2^23 : 2^20 = 2^3 = 8

    4) 5^20 : 5^20 = 1

    5) 8 • 1 = 8

    Ответ 8