Разложите на множители:

36-x^2 - (2-x) ^2

+5
Ответы (1)
  1. 2 марта, 07:06
    0
    36-x^2-4+4x-x^2=-2x^2+4x+32

    -2x^2+4x+32=0 |: (-2)

    x^2-2x-16=0;

    d=4+64=68

    x1=2+sqrt (68) / 2

    x2=2-sqrt (68) / 2

    (x-2+sqrt (68) / 2) (x+2-sqrt (68) / 2)