4• (x+2) = 5• (x-2) помогите

+2
Ответы (2)
  1. 9 апреля, 21:30
    0
    4x+8 = 5x - 10

    8+10 = 5x-4x

    x=18
  2. 10 апреля, 00:24
    0
    4•х+2=5•х-2 х+х=4•2+5•2 2 х=8+10 Х=18:2 Х=9