Разложите на множители

а в квадрате - 25,9 х в квадрате - 36,0,16 а в квадрате - 196, (x+9) квадрат за скобками - 64 х в квадрате, (5 у+6) квадрат за скобками - (у-8) квадрат за скобками

+3
Ответы (1)
  1. 5 октября, 00:55
    0
    А²-25=а²-5² = (а-5) (а+5)

    9 х²-36 = (3 х) ²-6² = (3 х-6) (3 х+6)

    0,16 а²-196 = (0,4 а) ²-14² = (0,4 а-14) (0,4 а+14)

    (х+9) ²-64 х² = (х+9-8 х) (х+9+8 х) = (9-7 х) (9 х+9) = 9 (х+1) (9-7 х)

    (5 у+6) ² - (у-8) ² = (5 у+6-у+8) (5 у+6+у-8) = (4 у+14) (6 у-2) = 2*2 * (2 у+7) (3 у-1) =

    =4 (2 у+7) (3 у-1)