Разложите на множители:

1) x^3+64

2) 125-x^3

3) 27a^3-64b^3

4) 1+27m^3

5) n^3/64+8

6) p^3/64-q^3/27

+1
Ответы (1)
  1. 5 марта, 02:06
    0
    1) (х+4) (4^2-4x+x^2) = (x+4) (x^2-4x+16)

    2) (5-x) (5^2+5x+x) = (5-x) (25+5x+x^3)

    3) (3a-4b) ((3a) ^2+3a*4b + (4b) ^2) = (3a-4b) (9a^2+12ab+16b)

    4) (1+3m) (1^2-1*3m + (3m) ^2 = (1+3m) (1-3m+9 (m^2))

    5) n^3/64+8 = (n/4+2) (n^2/16-n/2+4)

    6) (p/4-q/3) (p^2/16+pq/12+q^3/9)