Сравните числа x и y если x-y=x^2-6x+10

+4
Ответы (1)
  1. 28 июля, 17:24
    0
    Х²-6 х+10 = х²-2*3*х + 9 + 1 = (х-3) ² + 1 > 0 ⇒ x>y