Упростите выражения

а) у^3√4 у^2 где у≥0

б) 7 а√16/а^2 где а <0

+5
Ответы (1)
  1. 9 марта, 10:40
    0
    Если у≥0, то у³√4 у²=у³*2 у=2 у⁴.

    Если а <0, то 7 а√16/а²=7 а * (-4/а) = - 28