Метод подстановки

x=y+1 cнизу

2x+2y=6

+2
Ответы (1)
  1. 11 июля, 01:19
    0
    2 у+2+2 у-6=0 верх

    х=у+1 снизу

    4 у-4=0 верх

    х=у+1 снизу

    4 у=4 х=1+1

    у=1 х=2