Упростите выражение:

а) 5 а + 7b - 2a - 8b; б) 3 (4x + 2) - 5; в) 20b - (b - 3) + (3b - 10).

+1
Ответы (1)
  1. 21 марта, 00:21
    0
    A) = (5a - 2a) + (7b - 8b) = 3a - b

    Б) = 12 х + 6 - 5 = 12 х + 1

    В) = 20b - b + 3 + 3b - 10 = (20b - b + 3b) + (3 - 10) = 22b - 7