Разложите на множетели:

а) 25-16 х²

б) 9 х²+6 х+1

в) - 16 а²+8 а-1

г) (а-3b) ² - (a+2b) ²

+1
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 18:50
    0
    A) 25-16x² = (5-4x) (5+4x)

    б) 9x²+6x+1 = (3x+1) ²

    в) - 16a²+8a-1 = - (4a-1) ²

    г) (a-3b) ² - (a+2b) ² = (a-3b) ²