Такс, во: 0,4 + 1 при у = - 0,5 8 - 10

+1
Ответы (2)
  1. 4 июля, 17:27
    0
    0,4y + 1

    y = - 0,5, 8, - 10

    1) 0,4 * (-0,5) + 1 = - 0,2 + 1 = 0,8

    2) 0,4 * 8 + 1 = 3,2 + 1 = 4,2

    3) 0,4 * (-10) + 1 = - 4 + 1 = - 3
  2. 4 июля, 20:34
    0
    0,4 * (-0,5) + 1=0,9

    0,4*8+1=4,2

    0,4 * (-10) + 1=-3