Сократите дробь a) 6+√6/√30+√5

+1
Ответы (2)
  1. 9 апреля, 10:39
    0
    6+√6/√30+√5=√6 (√6+1) / √6*√5+√5=√6+1/2 * √5
  2. 9 апреля, 11:57
    0
    6+√6/√30+√5=6 + (√6/30) + √5=6 + (√1/5) + √5