Разложите на множетилиm^3-m-am^2+a

+5
Ответы (1)
  1. 11 марта, 17:26
    0
    M³-m-am²+a = (m³-am²) - (m-a) = m² (m-a) - (m-a) = (m²-1) · (m-a)