Решите уравнения: tg^2 x = tgx на [0 град; 45 град]

+2
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 17:53
    0
    ctg x = 1/tg x = >

    2tg + 1/tgx - 3 = 0

    2tg^2 x - 3tg x + 1 = 0

    tg x = t

    2t^2 - 3t + 1 = 0

    t1 = 2 = > tg x=2 = > x=arctg 2

    t1 = 1 = > tg x=1 = > x=arctg 1 = 45 град.