разложите на множетели

а) 2m^2-4m+2

б) 36+24 х+4 х^2

в) 8 а^3-8b^2

г) 9 ах^3+9 ау^3

+1
Ответы (1)
  1. 8 августа, 02:27
    0
    а) 2m^2-4m+2 = 2 (m^2-2m+1) = 2 (m - 1) ^2

    б) 36+24 х+4 х^2 = (6 + 2 х) ^2

    в) 8 а^3-8b^2 = 8 a (a - b) (a+b)

    г) 9 ах^3+9 ау^3 = 9 а (х + у) (х^2 - ху + у^2)