6 (3 а + 5) - (17 + 2 а) при а = - 0,25

+4
Ответы (2)
  1. 20 августа, 08:50
    0
    3*0,25=0,75; 2*0,25=0,5; 6*0,75=4,5; 4,5-0,5=4
  2. 20 августа, 09:47
    0
    6 (3 а + 5) - (17 + 2 а) при а = - 0,25

    -4.5+30-17+0.5=30.5-21.5=9