480^3-480^2-480*479-479^2-479^3

+2
Ответы (1)
  1. 19 мая, 23:31
    0
    480^3-480^2-480*479-479^2-479^3 = 480^2 * (480-1) - 480*479 - 479^2 * (479+1) =

    = 480^2 * 479 - 480*479 - 479^2 * 480 = 480*479 * (480-1-479) = 480*479 * 0=0