Разложите на множители:

1) am² - an²

2) 27x² - 12y²

3) - m² + m⁴

4) 50x³ - 18x

+2
Ответы (2)
  1. 4 февраля, 21:20
    0
    1) am^2-an^2 = a (m^2-n^2) = a (m-n) (m+n)

    2) 27x^2-12y^2=3 (9x^2-4y^2) = 2 (3x-2y) (3x+2y)

    3) - m^2+m^4=m^2 (m^2-1) = m^2 (m-1) (m+1)

    4) 50x^3-18x=2x (25x^2-9) = 2x (5x-3) (5x+3)
  2. 4 февраля, 21:33
    0
    a (m-n) (m+n)

    3 (3-x) (4+y)

    -m^2 (1-m^2)

    2x (25x+9)