Упростите выражение

-9 (х-2y) + 9x

+5
Ответы (2)
  1. 18 февраля, 11:34
    0
    -9 (x-2y) + 9x=-9x+18y+9x=18y
  2. 18 февраля, 12:13
    0
    -9 (х-2y) + 9x=-9 х+18 у+9 х=18 у