Решите уравнение

(x в квадрате-6) (x в квадрате+2) = (x в квадрате-2) в квадрате-x

+5
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 21:05
    0
    для обозначения: х2 - х в квадрате

    (х2-6) (х2+2) = (х2-2) 2-х

    х4+2 х2-6 х2-12=х4-4 х2+4-х

    2 х2-6 х2+4 х2+х-4-12=0

    х-16=0

    х=16

    ответ: 16