Разложите на множители:

а) - 9 ау^2 - 6 ау - а

б) 6bc^2 - 2b^2c - 3c^3

в) a^2 - a-c+c

г) m - m^2 - n + n^2

+4
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 22:32
    0
    а) - 9 ау^2-6 ау-а = - a * (3y+1) ^2

    б) 6bc^2-2b^2c-3c^3 = - c * (3c^2-6bc+2b^2)

    в) a^2-a-c+c = (a-1) * a

    г) m-m^2-n+n^2 = (n-m) * (n+m-1)