Разложите на множители! а) 25 а-ав в квадрате;

б) 3 а в квадрате - 6 а + 3

+3
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 17:42
    0
    а) 25a-ab^2 = - a * (b-5) * (b+5) = a * (5-b) * (b+5)

    б) 3a^2-6a+3 = 3 * (a-1) ^2