lim x->3 (в числителе) 3x (в квадрате) - 10 х 3 (в знаменателе) х (в квадрате) - 2 х-3

+4
Ответы (1)
  1. 23 января, 15:38
    0
    x^-2x-3 = (x+1) (x-3)

    3x^-10x+3 = (x-3) (3x-1)

    lim x->3 (3x-1) / (x+1) = 8/4=2