разложите на множ-ли:

8a^3+8a^2 b+2ab^2

+1
Ответы (2)
  1. 29 мая, 05:51
    0
    2a * (4a^2+4ab+b^2) = 2a * (2a+b) ^2
  2. 29 мая, 07:52
    0
    8a^3+8a^2 b+2ab^2=2ab^2+8a^2b+8a^3=2a (b+2a) ^2