упростить вырожение 2 а (3 а-5) - (а-3) (а-7)

+1
Ответы (2)
  1. 24 февраля, 14:43
    0
    2 а (3 а-5) - (а-3) (а-7) = 2 а*3 а-2 а*5-а^2-21=6a^2-10a-16a=a^2
  2. 24 февраля, 15:47
    0
    2 а (3 а-5) - (а-3) (а-7) = 6 а в квадрате - 10 а - (а в квадрате - 7 а-3 а+21) = 6 а в квадрате - 10 а+а в квадрате + 7 а+3 а-21) = 7 а в квадрате-10 а+10 а-21=7 а в квадрате-21