Докажите тождество x в квадрате+14x+48 = (x+8) (x+6)

+4
Ответы (2)
  1. 8 мая, 00:30
    0
    x^2+14x+48 = (x+8) (x+6)

    x^2+14x+48-x^2-14x-48=0

    14x+48-14x-48=0

    48-48=0

    0=0

    Тождество доказано!
  2. 8 мая, 01:02
    0
    х^2+14 х+48-х^2-8 х-6 х-48=6 х