1) 2cos (в квадрате) x+7cos2x=5 2) sin (x+30 градусов) + cos (x+60 градусов) = 1+cos2x 3) cosx*cos2x*cos*4x*cos8x=1/16 4) cos (в квадрате) x+cos (в квадрате) 2x=cos (в квадрате) 3x+cos (в квадрате) 4x

+1
Ответы (1)
  1. 22 января, 13:23
    0
    решила только 1)

    2cos (в квадрате) x+7cos2x=5

    2cos (в квадрате) x+7 (2cos (в квадрате) x-1) = 5

    2cos (в квадрате) x+14cos (в квадрате) x-7=5

    16cos (в квадрате) x=12

    4cos (в квадрате) x=3

    cos (в квадрате) x=3/4

    cosx = (корень из 3) / 2

    x=+-П/6+2 Пn, n приналежит Z