решить уровнение

-20x=1,6x^2

+2
Ответы (2)
  1. 19 апреля, 06:53
    0
    -20x=1,6x^2

    1.6x^2+20x=0

    4x (0.4x+5) = 0

    4x = 0 или 0.4x+5=0

    x=0 0.4x=-5

    x=-5/0.4

    x=12.5
  2. 19 апреля, 08:24
    0
    -20x=16/10 x в квадрате

    -200=16 x в квадрате

    8x=-100

    4x=-50

    2x=-25

    x=-12,5