Выразите y через x: 3 х+4 у-2=0

+2
Ответы (2)
  1. 27 ноября, 08:24
    0
    Вот так!

    3x+4y-2=0

    y = (2-3x) / 4
  2. 27 ноября, 08:28
    0
    3 х=-2-4 у

    х = (-2-4 у) / 3

    ...