Помогите решить плс) (2 х-3) (2 х+3) - х (в квадрате) = 12 х-69 + 3 х (в квадрате)

+1
Ответы (2)
  1. 9 ноября, 04:34
    0
    4 х (в квадрате) - 9-х (в квадрате) = 3 х в квадрате+12 х-69

    3 х (в квадрате) - 9-3 х (в квадрате) - 12 х+69=0

    -12 х+60=0

    -12 х=-60

    12 х=60

    х=5
  2. 9 ноября, 05:33
    0
    4x^2+6x-6x-9-x^2=12x-69+3x^2

    4x^2+6x-6x-9-x^2-12x+69-3x^2=0

    -12x+60=0

    -12x=-60

    x=5