разложите на множители:

1) 3a^2+5ab=?

2) - 6a^2b^2-2a^4b-6a^3b^3

3) km+kn+9m+9n

+3
Ответы (2)
  1. 13 мая, 05:55
    0
    1) 3a²+5ab=a (3a+5b)

    2) - 6a²b²-2a⁴b-6a³b³=-2a²b (3b+a²+3ab²)

    3) km+kn+9m+9n = k (m+n) + 9 (m+n) = (m+n) (k+9)
  2. 13 мая, 07:15
    0
    1) a (3a+5b)

    2) nie poniala

    3) k (m+n) + 9 (m+n) = (k+9) (m+n)