Разложите на множители: 49a^2b^4-100c^4

A^2+6a+9

(X+1) ^2 + (x-1) ^2

+1
Ответы (1)
  1. 26 августа, 21:44
    0
    1) 49a²b⁴-100c⁴ = (7ab²-10c²) (7ab²+10c²).

    2) a²+6a+9 = (a+3) ².

    3) (x+1) ² + (x-1) ²=x²+2x+1+x²-2x+1=2x²+2=2 (x²+1).