Решите уравнение

x-6√x+8=0

+5
Ответы (1)
  1. 25 января, 02:40
    0
    X-6√x+8=0 ОДЗ: x≥0

    x+8=6√x

    (x+8) ² = (6√x) ²

    x²+16x+64=36x

    x²-20x+64=0 D=144

    x₁=16 x₂=4.