Разложите на множители

1.8p-8c

2.5a+15d

3. c^2-9

4. a^2-2ac+c^2

+3
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 02:15
    0
    8 р-8 с=8 (р-с)

    5 а+15d=5 (а+3d)

    с^2-9=с^2-3^2 = (с-3) (с+3)

    а^2-2 ас+с^2 = (а-с) ^2