Разложите на множители:

а) х²-25;

б) а²+6 а+9;

в) 5b²-5a²

+5
Ответы (1)
  1. 30 июля, 17:03
    0
    1. (x-5) (x+5)

    2. (a+3) ²

    3. 5 а²-5b²=5 (a²-b²) = 5 (a-b) (a+b)