2ax^2-2ay^2 ... разложите на множители

4C^2-8C+4

6X^2+12XY+6Y^2

+1
Ответы (1)
  1. 19 марта, 00:17
    0
    2ax^2-2ay^2=2a (x^2-y^2) = 2a (x-y) (x+y) ; 4c^2-8c+4=4 (c^2-2c+1) = 4 (c-1) ^2; 6x^2+12xy+6y^2=6 (x^2+2xy+y^2) = 6 (x+y) ^2.