А) (-3/4 + 2/3) * (-3/4-2/3) = ?

Б) - 3/4+2/3 * (-3/4-2/3) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 09:35
    0
    А) (-3/4+2/3) (-3/4-2/3) = (-3/4) ^2 - (2/3) ^2=9/16-4/9=23/144

    б) - 3/4+2/3 * (-3/4-2/3) = - 3/4-1/2-4/9=-1*25/36